Asp Psyllium Plus 300 g

 
 

Rozpustná vláknina obohatená s laktobacilmi a bifidobaktériami.

Dostupnosť DODACIA DOBA: 1 DEŇ DPD, 2 DNI POŠTA
€7,20    
Značka Asp
Kategória Trávenie
 
Charakteristika:
Psyllium Skorocel indický je rastlina s nenápadnými kvetmi a krátkymi listami porastenými jemným páperím. V indickej ajurvéde, tradičnej indickej medicíne sa užíva viac ako 2 tisíc rokov. Vyskytuje sa hlavne v Indii, ale aj v Iraku, Pakistane a Austrálii. K liečeniu sa využíva hlavne osemenie - vyčistený obal (šupka) semien - Plantago ovata husk, ktorý je najbohatší na rozpustnú vlákninu.
Táto vláknina počas trávenia absorbuje vodu a zväčší svoj objem viac ako 40x. Vznikne mäkký gél, ktorý vo svojej absorbčnej schopnosti pokračuje v celom tráviacom ústrojenstve. Vytvára viskóznu masu a tým napomáha plynulému procesu trávenia. Zabraňuje príliš dlhému zotrvávanie toxických látok v črevách a tým aj toxickej záťaže celého organizmu.
 
Zloženie:
Psyllium (Plantago ovata) - rozpustná vláknina získavaná z osemenia rastliny Skorocel indický,
Frukto-oligosacharózu inulín, ktorá je extrahovaná z čakanky,
Laktobacillus rhamnosus,
Bifidobacterium bifidum,
Omega 3 - nenasýtené mastné kyseliny
 
Užívanie:
Odporúča sa užívať psyllium 30 minút pred jedlom, prípadne aj po jedle. Dve kávové lyžičky psyllia (10g) rozmiešať v menšom množstve vody alebo v inej tekutine a okamžite vypiť. Zapiť ďalším pohárom vody. Pre zlepšenie účinku sa môže užívať dvakrát denne.
Psyllium sa môže pridávať do rôznych náhrad jedla či mliečnych koktejlov. Použite mixér, aby sa dobre rozmiešalo. Môže sa pridávať i do jogurtov. Psyllium je potrebné vždy zapiť ešte ďalším pohárom vody alebo inej tekutiny.
Nakoľko Psyllium nie je vstrebávaný našim telom, je vhodné pre každodenné užívanie.  
 
 
Balenie:
300 g.
 
 
Hmotnosť 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: