Cestal Cat Flavour tablety pre mačky, 10 tabliet

 
 
Širokospektrálne antihelmintikum obsahujúce účinné látky Praziquantelum, a pyrantelu pamoas. Vykazuje vysokú aktivitu proti všetkým bežným druhom, pásomníc a oblých červov u mačiek vrátane nezrelých foriem.
Dostupnosť DODACIA DOBA: 1 DEŇ DPD, 2 DNI POŠTA
€14,70    
Značka Ceva
Kategória Veterinárne prípravky
 
Charakteristika:
Praziquantel sa rýchlo a takmer úplne absorbuje z tráviaceho traktu. Je, distribuovaný do všetkých orgánov, čo umocňuje jeho vysokú účinnosť proti, larválnym aj dospelým formám cestódy. Praziquantel sa rýchlo metabolizuje, v inaktívne formu a vylučuje sa najmä močom počas 24 hodín po podaní.

Pyrantel pamoas sa z intestinálneho traktu absorbuje zle, malé, množstvo, ktoré sa vstrebe sa rýchlo metabolizuje a vylúči.
Prípravok má u cieľového druhu vysoký index bezpečnosti.
 
Liečba a prevencia infestácií všetkými druhmi pásomníc a oblých červov u mačiek, a mačiatok : askaridy (Toxocara cati, Toxascaris leonina), ankylostomy, (Ancylostoma tubaeforme, Uncinaria stenocephala), pásomnica (Taenia, taeniaeformis, Taenia pisiformis, Taenia hydatigena, Dipylidium caninum, Echinococcus multilocularis).
 
Môže byť podávaný počas gravidity a laktácie.
 
Dávkovanie:
1/2 tablety na menej ako 2 kg.
1 tableta na 2-4 kg.
2 tablety na 4-8 kg.
 
Spôsob použitia:
Perorálne alebo zabalené v potrave.
V prípade masívnej invázie je nutné aplikáciu opakovať za 14 dní.
Preventívne podávanie sa odporúča každý štvrťrok.
 
Balenie:
10 tabliet.
 
Upozornenie:
Rezistencia parazitov voči ktorejkoľvek skupine antihelmintík sa môže vyvinúť, po častom, opakovanom použití antihelmintík z rovnakej skupiny.
 
Hmotnosť 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: