Dolgit gel 50 g

 
 
ŠÚKL:  66989
K zmierneniu bolesti, zápalov, zmenšeniu opuchov a zlepšeniu hybnosti končatín.
Dostupnosť DODACIA DOBA: 1 DEŇ DPD, 2 DNI POŠTA
€3,60    
Značka Dolorgiet Pharmaceuticals
Kategória Lieky registrované v ŠÚKL - podľa abecedy
 
Písomná informácia pre používateľa
Informácie o používaní, čítajte pozorne!
DOLGIT® GEL
(Ibuprofenum)
Lieková forma:
Dermálny gél
Držiteľ:
Dolorgiet Pharmaceuticals, St. Augustin/Bonn, Nemecko
Výhradný distribútor pre Českú republiku: PRO.MED.CS. Praha a.s., Praha, ČR
Zloženie lieku:
Liečivo: Ibuprofenum (ibuprofén) 5 g v 100 g gélu
Pomocné látky: alcohol isopropylicus (izopropylalkohol), isopropylidenglycerolum (izopropylidénglycerol), poloxamerum 407 (poloxamér 407), triglycerida saturata media (Miglyol 8) (stredné nasýtené triacylglyceroly), aqua purificata (čistená voda), lavandulae aetheroleum (levandulová silica), aurantii amari floris aetheroleum (silica kvetu citrónovníka horkého).
Farmakoterapeutická skupina:
Nesteroidové antiflogistikum na vonkajšie použitie
Charakteristika:
Ibuprofen pôsobí proti bolesti a zápalu. Jeho účinok je podmienený tlmením tvorby prostaglandínov a iných sprostredkovateľov, ktorí sa podieľajú na vzniku a rozvoji týchto príznakov. K zmierneniu bolesti, zmenšeniu opuchov a zlepšeniu hybnosti končatín dochádza asi pol hodiny po aplikácii.
Indikácie:
DOLGIT® GEL je určený na lokálnu liečbu poranení pohybového ústrojenstva pri športe alebo pri nehodách, ako je pomliaždenie, výron, vytknutie, vykĺbenie a natiahnutie svalov.
Na odporúčanie lekára sa liek používa na liečbu akútnych či chronických zápalových a bolestivých chorobných stavov pohybového ústrojenstva (zápalových reumatických ochorení kĺbov a chrbtice, opuchov alebo zápalov mäkkých tkanív, priliehajúcich ku kĺbom, napr. ťahových váčkov (búrz), šliach, šlachových pošiev, väzív a kĺbových púzdier, ďalej pri stuhnutosti ramena, bolestiach svalov, lumbagu).
Liek je určený pre dospelých a deti nad 14 rokov
Kontraindikácie:
DOLGIT ® GEL sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na ibuprofén a pomocné látky v lieku a iné protizápalové lieky (nesteroidové antiflogistiká), ktorá sa v minulosti prejavila záchvatmi astmy, žihľavkou alebo nádchou.
DOLGIT ® GEL sa nesmie používať na porušený kožný povrch (otvorené rany alebo kožné ochorenia) a ani na sliznice.
Nežiaduce účinky:
DOLGIT ® GEL sa pri použití na kožu dobre znáša. Je potrebné počítať s výskytom sčervenania (erytém) kože v mieste aplikácie alebo jej suchosti, s výskytom kožnej reakcie z precitlivenosti (alergické reakcie) vo forme červených škvŕn až kožných vyrážok.
Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže u disponovaných osôb dôjsť k rozvoju reakcie z precitlivenosti vo forme dušnosti vyvolanej zúžením priedušiek.
Pri výskyte týchto alebo iných nežiaducich účinkov prerušte liečbu a poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom.
Interakcie:
Doteraz nie sú známe interakcie miestne podávaného ibuprofénu s inými liekmi. Bez rady s lekára nenanášajte na rovnaké miesto iné lieky na vonkajšie použitie.
Dávkovanie a spôsob použitia:
Ak lekár neodporučí inak, nanesie sa 3-4 krát denne (ak je potrebné aj častejšie) na kožu 4- 10 cm dlhý prúžok gélu a starostlivo sa votrie.
Podľa rozhodnutia lekára je možné prienik účinne podporiť použitím iónoforézy. Dĺžku liečby určí lekár. Pri reumatických ochoreniach väčšinou postačia 3-4 týždne, pri poraneniach pri športe alebo pri nehodách 2 týždne.
Po aplikácii DOLGIT ® GEL-u sa odporúča umytie rúk.
Upozornenie:
DOLGIT ® GEL nie je vhodný na liečenie detí do 14 rokov.
O vhodnosti súčasného používania lieku DOLGIT ® GEL s inými liekmi sa poraďte s lekárom. Ak sa pri poranení do troch dní príznaky ochorenia nezlepšia, alebo naopak sa zhoršujú, či sa vyskytnú nežiaduce účinky alebo nejaké nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom.
Pri náhodnom požití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.
Ťarchavosť a dojčenie:
V priebehu tehotenstva a dojčenia možno liek použiť len na odporučenie lekára, hlavne pri dlhodobom použití alebo pri nanášaní na veľké plochy kože. V posledných troch mesiacoch ťarchavosti sa liek nepoužíva.
Varovanie:
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale. Liek sa musí uchovávať mimo dosahu detí.
Balenie:
20 g alebo 50 g
Uchovávanie:
Uchovávajte pri teplote 15-25°C.
Dátum poslednej revízie:
október 2006
 

 

Hmotnosť 0.15 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: