Ochrana kĺbov - ako si vybrať vhodný prípravok.

 
    Moderné výživové doplnky pre regeneráciu (i liečbu) kĺbovej chrupavky a kĺbovej tekutiny obsahujú osvedčené látky, ktoré tvoria základnú štruktúru chrupaviek:
 
1. Chondroitín-sulfát.
2. Glukosamín-sulfát.
3. Metyl-sulfonyl-metán.
4. Hyaluronan.
5. Kolagén.
 
   Podávajú sa jednotlivo, ale stále častejšie spolu. Účinne obnovujú kĺbovú chrupavku pri záťaži, artróze a artritíde. Vstrebávajú sa veľmi dobre a nežiadúce účinky sú minimálne.
 
Chondroitín-sulfát.   
   Je to polysacharid, ktorý zadržuje v chrupavke vodu a tým jej dodáva pružnosť.  
 
Glukosamín-sulfát.
   Je to takisto polysacharid a mechanizmus jeho pôsobenia v chrupavke je prakticky rovnaký.
 
 Metyl-sulfonyl-metán.
   Je to organická sírnatá zlúčenina, ktorá vzniká v zemskej atmosfére pôsobením UV žiarenia na plyny vytvárané činnosťou rias a baktérií. Dažďom sa dostáva do pôdy a odtiaľ do ostatných organizmov. Mechanizmus pôsobenia v ľudskom tele nie je úplne známy a ani účinky. Predpokladá sa protizápalový a regeneračný účinok na kĺby, ale dostatok testov ešte nebol vykonaný.
 
Hyaluronan.
   Jedna zo solí kyseliny hyalurónovej. Je to tiež polysacharid. Nachádza sa v medzibunkovom priestore a pôsobí ochranne na bunky a na opravu tkanív. Tieto jeho vlastnosti sa využívajú na regeneráciu tkanív, vrátane kĺbovej chrupavky.
 
Kolagén.
   Bielkovina, ktorá je dôležitou zložkou medzibunkovej hmoty, kde v podobe vlákien predstavuje pojivo tejto hmoty.
 
 
   V popisoch produktov našej Internetovej lekárne VITAZENIT sme Vám pripravili rozpis množstva uvedených účinných látok. Podľa toho sa môžete rozhodovať pri výbere vhodného prípravku. Treba mať na pamäti, že účinnosť môže byť individuálna a preto môže zvolený prípravok účinkovať u Vás inak ako u iného pacienta. Výsledky sa dostavia prakticky u každého, ale u niekoho sa môžu prejaviť o 2 mesiace a niekoho iného až o 3 mesiace. Po ustúpení problémov je žiadúce pokračovať v liečbe, či prevencii s menším dávkovaním a prípadne aj s inou kombináciou účinných látok, to znamená s iným prípravkom.
 
   V našej ponuke sme pre Vás pripravili nasledovné prípravky s obsahom spomenutých látok:
 
 
   Uvedené prípravky sú zaradené do kategórie  " KĹBY, SVALY " . Nájdete ich aj tak, že ZADÁTE DO VYHĽADÁVAČA v hornej časti našej web-stránky heslo v podobe uvedených účinných látok a zobrazia sa Vám všetky prípravky so zadanou účinnou látkou.